×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Białystok: kobiety będą mogły wypożyczyć mobilne KTG

Autor: Kurier Poranny/Rynek Zdrowia18 lutego 2020 10:51

Dwa urządzenia Pregnabit trafią do szpitala w Białymstoku jeszcze w lutym. Po przeszkoleniu  zostanie on oddany do użytkowania pacjentkom. Ciężarne po konsultacji z lekarzem będą mogły wypożyczyć urządzenie i monitorować dobrostan płodu w dowolnym miejscu i czasie bez konieczności wizyty w szpitalu.

Białystok: kobiety będą mogły wypożyczyć mobilne KTG
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Urządzenie skierowane do kobiet w trzecim trymestrze ciąży. System umożliwia rejestrowanie zapisów KTG. Na system składa się mobilne urządzenie KTG oraz usługa Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), w którym wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje napływające zapisy KTG. Pregnabit jest urządzeniem zapewniającym pełną usługę medyczną, z którego mama może korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

W razie zagrożenia zdrowia i życia podejmuje przewidziane procedurami działania, z wezwaniem karetki włącznie. Nieodłącznym elementem systemu jest platforma, na której działa dedykowane oprogramowanie. Gromadzi ono dane przesłane z urządzeń, a następnie, za pomocą zaawansowanych algorytmów, generuje wykresy i umożliwia dostęp do nich lekarzom, położnym, pacjentce i Medycznemu Centrum Telemonitoringu.

Spółka Nestmedic podpisała umowę, na podstawie której dostarczy mobilne KTG do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Rozpoczęcie współpracy poprzedził program pilotażowy.

Więcej: poranny.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum