Białystok: USK ośrodkiem referencyjnym Philips Polska

Autor: Portal Regionalny Bia24.pl/Rynek Zdrowia • • 24 listopada 2017 10:36

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku został pierwszym na wschód od Wisły ośrodkiem referencyjnym Philips Polska. Podpisano w tej sprawie stosowną umowę.

Białystok: USK ośrodkiem referencyjnym Philips Polska
Philips VesselNavigator w sali hybrydowej (zdjęcie ilustracyjne)

Jak przekonuje Marek Karp, dyrektor USK, z umowy skorzysta szpital, pacjenci, lekarze, ale też uczący w placówce tu studenci. Szpital jako pierwszy będzie otrzymywał informacje o medycznych nowościach technologicznych firmy wprowadzanych na rynek, bowiem umowa pozwali na testowanie tych rozwiązań w USK.

W Polsce funkcjonowało do tej pory dziewięć ośrodków referencyjnych Philipsa m.in. Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, czy Instytut Kardiologii w Aninie. Teraz dołączył też USK.

Na sprzęcie, jaki jest w białostockim szpitalu klinicznym Philips będzie również demonstrować najnowsze osiągnięcia techniczne w dziedzinie medycyny. Podczas takich demonstracji oraz testowania urządzeń będą mogli uczestniczyć także studenci Uniwersytetu Medycznego, by móc zapoznać się z najnowszymi trendami w branży medycznej.

Więcej: www.bia24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum