Białystok: 7,6 mln zł na sprzęt radiologiczny w szpitalu klinicznym

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2011 15:50

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku kupił dzięki środkom europejskim aparaturę radiologiczną wartą około 7,6 mln zł.

Białystok: 7,6 mln zł na sprzęt radiologiczny w szpitalu klinicznym

Pieniądze na zakup sprzętu w większości pochodzą z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko. Szpital musiał wnieść zaledwie 15 proc. środków własnych, które zostały zrefundowane przez Ministerstwo Zdrowia - informuje portal gazeta.pl

Dzięki dofinansowaniu unijnemu zakład radiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku został wyposażony w nową cyfrową aparaturę możliwą do zastosowania w radiologii zabiegowej. W zakładzie pojawił się też nowoczesny aparat cyfrowy, który umożliwia lekarzowi wykonanie wysokiej jakości zdjęć rentgenowskich. Kupiono również aparat USG. Sprzęt jest w szpitalu i już jest wykorzystywany do diagnostyki.

Zakład radiologii w szpitalu klinicznym jako jedyny w województwie wykonuje wysokospecjalistyczne zabiegi, takie jak: zamykanie tętniaków i naczyniaków mózgu, rozpuszczanie skrzepów wewnątrznaczyniowych, angioplastykę, a także przez skórne "cementowanie" trzonów kręgowych, co ma znaczenie przy złamaniach kręgosłupa.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum