Białostockie Centrum Onkologii dostaje unijne dotacje

Autor: PAP, BE/Rynek Zdrowia • • 23 października 2008 15:38

Oprócz bronchofiberoskopu zakupiony zostanie nowoczesny tomograf komputerowy, aparat USG i pięć kardiomonitorów na pięć szpitalnych oddziałów.

Wartość całego projektu, na który dotację dostało BCO, to 5,4 mln zł. Szpital - jedyny ośrodek onkologiczny w Podlaskiem - otrzymał dotację w wysokości 4,9 mln zł. BCO kupuje też nowy sprzęt do radioterapii także za pieniądze z budżetu państwa. Jeszcze w tym roku w szpitalu zaczną się prace budowlane, które mają dostosować pomieszczenia do nowego symulatora - aparatu do naświetlań. Aparat będzie kupiony, za 3 mln zł, w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

– Nowy sprzęt zastąpi 10-letni aparat, który jest już wyeksploatowany -– wyjaśnia dyrektor Centrum, dr Marzena Juczewska.

BCO otrzyma największą dotację spośród podlaskich szpitali ubiegających się o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w konkursie na rozwój infrastruktury w zakładach opieki medycznej. Ogółem podlaskich 13 szpitali dostanie 27 mln zł. Wartość wszystkich projektów wyszacowano na 29,9 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum