Biała Podlaska: nowa pracownia w szpitalu, znikną kolejki na TK i RTG?

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2018 21:20

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej otwarto kolejną Pracownię Tomografii Komputerowej i Rentgenowskiej. Dzięki temu do końca roku mają zniknąć kolejki. W planach jest także stworzenie tzw. Bialskiej Onkologii.

Nowy tomograf w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej ma służyć również pacjentom AOS. Fot. Materiały prasowe

Jak informuje Dziennik Wschodni, pracownia znajduje się przy Centrum Chorób Zakaźnych i Ftyzjopulmonologicznych. W placówce funkcjonuje już Dział Diagnostyki Obrazowej. Przemieszczanie pacjentów do centralnego działu było dyskomfortem i wymagało dodatkowego czasu. Od teraz pacjenci będą to mieli dostęp do diagnostyki obrazowej na miejscu. Dariusz Oleński, dyrektor WSS chce, aby nowy tomograf służył też pacjentom ambulatoryjnym.

Szpital uruchomił pracownię z własnych środków. Kosztowała ponad 2 mln zł.

Placówka ma już kolejne plany dotyczące rozwoju opieki onkologicznej. Pierwszy etap inwestycji szacowany jest na 55 mln zł. W jej ramach powstanie dwupiętrowy pawilon na 80 łóżek. Pacjenci będą hospitalizowani na oddziałach onkologii klinicznej, chemioterapii i hematologii, a na partnerze znajdą się poradnie związane ze schorzeniami onkologicznymi - zapowiada dyrektor Oleński.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum