Badania rezonansem magnetycznym na NFZ. Dwie nowe pracownie z kontraktem w Małopolsce

Autor: oprac. JKB • Źródło: Gazeta Krakowska, Rynek Zdrowia05 stycznia 2023 11:05

Od stycznia 2023 roku pacjenci z Małopolski mogą skorzystać z kolejnych dwóch placówek, które oferują badanie rezonansem magnetycznym na NFZ. Ośrodki mieszczą się w Krakowie i Miechowie.

Badania rezonansem magnetycznym na NFZ. Dwie nowe pracownie z kontraktem w Małopolsce
Kolejne placówki umożliwiają wykonanie rezonansu na NFZ. Fot. Shutterstock
  • Od nowego roku w województwie małopolskim są kolejne dwa ośrodki, w których pacjenci mogą wykonać rezonans magnetyczny na NFZ
  •  Małopolski NFZ zawarł umowę z pracowniami w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie i Szpitalu św. Anny w Miechowie
  • Obecnie w województwie małopolskim badania rezonansem magnetycznym są realizowane w 37 pracowniach

Badania rezonansem magnetycznym na NFZ. Dwie nowe pracownie z kontraktem

Jak informuje Gazeta Krakowska, Małopolski NFZ podpisał umowy z dwiema pracowniami rezonansu magnetycznego. Oznacza to, że od stycznia tego roku pacjenci mogą skorzystać z tej diagnostyki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie oraz Szpitalu św. Anny w Miechowie.

W minionym roku kontrakty zostały zawarte z 5 Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką w Krakowie, z Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach oraz z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

- Badania przy pomocy rezonansu magnetycznego pomagają lekarzom w postawieniu prawidłowej diagnozy w przypadku szeregu różnych schorzeń. Zależy nam, by ułatwić mieszkańcom naszego regionu dostęp do takiej diagnostyki, dlatego zwiększamy liczbę miejsc, gdzie można ją wykonać i finansujemy każde zrealizowane badanie – mówi Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie, cytowana przez "GK".

Obecnie w województwie małopolskim badania rezonansem magnetycznym są realizowane w 37 pracowniach. W minionym roku wykonano w nich ponad 154 tys. badań (o niemal 10 tys. więcej niż w 2021 roku), o czym informuje "GK".

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum