Analiza rynku: w Europie rośnie popyt na rozwiązania hybrydowe i małoinwazyjne

Autor: F&S/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2013 15:02

Coraz bardziej powszechne zastosowanie procedur minimalnie inwazyjnych i korzystanie z hybrydowych sal operacyjnych przyczynia się do rozwoju rynku radiologii i kardiologii interwencyjnej w Europie - wynika z analizy firmy Frost & Sullivan.

Analiza rynku: w Europie rośnie popyt na rozwiązania hybrydowe i małoinwazyjne

Według opracowania pt. "Trendy na rynku radiologii i kardiologii interwencyjnej w Europie" wartość tego rynku w 2012 roku wyniosła 336,7 mln USD. Prognozuje się, że do roku 2016 wartość ta wzrośnie do 352,6 mln USD.

Jednym z kluczowych kierunków we współczesnej medycynie jest odchodzenie od zabiegów chirurgii otwartej na rzecz procedur minimalnie inwazyjnych. Zastosowanie hybrydowych sal operacyjnych wzmacnia jeszcze ten trend.

- Popularność metod minimalnie inwazyjnych wzrasta zarówno wśród pacjentów, jak i usługodawców. W konsekwencji zwiększa się także zapotrzebowanie na hybrydowe sale operacyjne wyposażone w interwencyjne systemy medyczne - stwierdza Dominika Grzywińska, analityk rynku opieki medycznej w warszawskim oddziale Frost & Sullivan.

Systemy hybrydowe łączą wyposażenie sal operacyjnych z rozległym zapleczem diagnostycznym i mogą znaleźć zastosowanie w szeregu specjalizacji medycznych. Mimo wysokich kosztów takich rozwiązań, coraz więcej placówek inwestuje w tego rodzaju rozwiązania, ponieważ ich posiadanie wzmacnia konkurencyjność na rynku usług medycznych.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum