American Heart of Poland inwestuje ponad 50 mln zł w nowoczesne angiografy

Autor: Rynek Zdrowia • • 10 września 2020 17:36

Zarząd American Heart of Poland poinformował o wymianie angiografów we wszystkich swoich oddziałach.  Inwestycja pozwoli na precyzyjną diagnozę dla średnio ok. 38 tys. pacjentów rocznie w skali całego kraju. Pierwszy w Polsce angiograf ARTIS icono jest już dostępny dla pacjentów na oddziale kardiologicznym Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej.

American Heart of Poland inwestuje ponad 50 mln zł w nowoczesne angiografy
Fot. AHP (materiały prasowe)

Epidemia COVID-19, podczas której trzy oddziały PAKS zostały przekształcone w oddziały kardiologiczne o profilu zakaźnym, była dodatkową motywacją, aby przyspieszyć wymianę urządzeń służących do diagnostyki i śródoperacyjnego obrazowania naczyń krwionośnych. Dzięki tej inwestycji system opieki zdrowotnej zyska kilkanaście pracowni wyposażonych w najnowocześniejszą technologię wspierającą diagnostykę i leczenie choroby wieńcowej, jak również wad strukturalnych.

W czwartek, 10 września odbyło się otwarcie oddziału kardiologicznego Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku Białej w nowej odsłonie, połączone z prezentacją nowego sprzętu medycznego: jednego z najnowocześniejszych angiografów, pierwszego w Polsce, ARTIS icono marki Siemens Healthineers. To nowoczesny system angiograficzny, oferujący precyzję i skuteczność leczenia podczas nawet najbardziej wymagających zabiegów.

- W Bielsku-Białej wykonujemy bardzo dużo zabiegów, głównie w chorobie wieńcowej, jak również w wadach strukturalnych serca. W ubiegłym roku na oddziale wykonaliśmy 3600 procedur, w tym 1100 angioplastyk wieńcowych, w związku z czym angiograf jest niezbędnym i mocno eksploatowanym urządzeniem. Dlatego przy wyborze nowych angiografów braliśmy przede wszystkim pod uwagę to, aby nowy sprzęt miał najwyższą dostępną jakość obrazowania, możliwość ustawiania parametrów pod indywidualne preferencje lekarza wykonującego zabieg, a ponadto zapewniał bezpieczeństwo dla operatora i pacjenta - komentuje prof. dr n. med. Krzysztof Milewski, ordynator oddziału PAKS w Bielsku-Białej, Dyrektor Ośrodka.

PAKS podały, że system przetwarzania obrazu angiografu - OPTIQ - utrzymuje stałą jakość dopasowaną do indywidualnych preferencji operatora, niezależnie od pacjenta, procedury czy ustawienia ramienia aparatu. ARTIS icono wyposażony jest także w liczne systemy redukujące dawkę promieniowania, którą otrzymuje pacjent, a także inteligentne rozwiązania skracające czas ustawiania i przygotowania aparatu. Aparat jest dodatkowo wyposażony w system echo-nawigacji, czyli pełną integrację angiografu z aparatem ultrasonograficznym.

Grupa American Heart of Poland to największa sieć oddziałów szpitalnych wyspecjalizowanych w leczeniu układu sercowo-naczyniowego, która powstała blisko 20 lat temu z inicjatywy lekarzy z Polski i Stanów Zjednoczonych. W jej skład wchodzi m.in. sieć Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS) - ponad 20 oddziałów kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej w Polsce.  W sieci oddziałów szpitalnych PAKS leczeni są pacjenci z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego (w tym z ostrym zawałem serca), miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia i wadami serca.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum