60 nowych łóżek sterowanych elektrycznie otrzymał szpital z Agencji Rezerw Strategicznych

Autor: • Źródło: PAP27 października 2022 13:01

60 łóżek elektrycznych, mających m.in. materace zapobiegające powstawaniu odleżyn, otrzymał bielski Szpital Wojewódzki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Placówka poinformowała w czwartek, że darowizna warta jest 419 tys. zł.

60 nowych łóżek sterowanych elektrycznie otrzymał szpital z Agencji Rezerw Strategicznych
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. Fot. Mat. prasowe
  • 60 łóżek elektrycznych, mających m.in. materace zapobiegające powstawaniu odleżyn, otrzymał bielski Szpital Wojewódzki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych
  • Placówka poinformowała w czwartek, że darowizna warta jest 419 tys. zł
  • - Personel może za pomocą pilota regulować kąty oparcia oraz wysokość sprzętu wyjaśnił zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala Łukasz Matlakiewicz

Wygodne łóżka dla pacjentów

- Personel może za pomocą pilota regulować kąty oparcia oraz wysokość sprzętu. Osoby unieruchomione, które wymagają długotrwałego leczenia, mogą w spokoju dochodzić do zdrowia. Wszystkie łóżka wyposażone są w materace, które zapobiegają powstawaniu u pacjentów bolesnych i długogojących się odleżyn i obrzęków - wyjaśnił zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala Łukasz Matlakiewicz.

Rzecznik placówki Anna Szafrańska powiedziała, że łóżka z komplecie z szafkami trafią na oddziały: neurochirurgiczny, neurologiczny z pododdziałem udarowym, chirurgii ogólnej i naczyniowej, a także urologii i onkologii urologicznej. Wartość darowizny wynosi 419 tys. zł.

Bielski Szpital Wojewódzki to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum