Szpital zatrudni uchodźców z Ukrainy. Poszukiwani są lekarze, pielęgniarki i salowe

Autor: oprac. JKB • Źródło: Facebook, Rynek Zdrowia17 marca 2022 12:23

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej ogłosił chęć zatrudnienia obywateli Ukrainy. Jak zadeklarowano, oferta dotyczy nie tylko osób z wyższym wykształceniem, w tym medyków, ale także inne osoby, które chciałyby pracować w placówce.

Szpital zatrudni uchodźców z Ukrainy. Poszukiwani są lekarze, pielęgniarki i salowe
Kolejka uchodźców przed urzędem na warszawskiej Woli. Fot. PAP/Radek Pietruszka
  • Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej chce zatrudniać uchodźców z Ukrainy
  • Oferta pracy dotyczy m.in. anestezjologów, kardiologów, neurologów, pielęgniarek, a także salowych czy osób do porządkowania terenu
  • Dokumenty można składać zarówno internetowo, jak i osobiście w kancelarii szpitala

Szpital zamieścił oferty pracy dla uchodźców

Na Facebooku Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej zamieścił ofertę pracy dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Szpital zatrudni osoby z wykształceniem medycznym, oraz pracowników bez wykształcenia, którzy z powodu działań wojennych musieli opuścić Ukrainę. 

- Bielska placówka przyjmie do pracy anestezjologów, neurochirurgów, kardiologów, neurologów, a także specjalistów w zakresie otorynolaryngologii i chorób wewnętrznych. Szpital Wojewódzki na umowę o pracę zatrudni także pielęgniarki z Ukrainy – czytamy.

Placówka deklaruje, że wybrani kandydaci zostaną zaproszeni także na rozmowę kwalifikacyjną.

Praca w bielskim szpitalu

Oprócz tego przekazano, że szpital chce także zatrudnić salowe, sprzątaczki i pracowników do porządkowania terenu.

- Zainteresowani proszeni są o kontakt pod numerami telefonów: 338102002 lub 33 8102201/04 – podano.

Dokumenty aplikacyjne można składać również drogą mailową na adres dostępny TU albo osobiście w kancelarii szpitala: III piętro po. 302. Dokumenty powinny zawierać dopisek "Rekrutacja-lekarz" albo "Rekrutacja-pielęgniarka".

Zmiany dla medyków dzięki specustawie

Przypomnijmy: specustawa dotycząca pomocy uchodźcom została podpisana przez prezydenta i weszła w życie. Reguluje kwestie m.in. dostępu do rynku pracy, opieki medycznej czy kształcenia. Zmiany związane są także z ustawą o zawodach lekarza, lekarza dentysty i ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej.

Dzięki nowym regulacjom pielęgniarki i lekarze, którzy otrzymają prawo do wykonywania zawodu w tzw. trybie uproszczonym, będą mogli pracować w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń obywatelom Ukrainy, którzy opuścili swój kraj w związku z toczącym się w nim konfliktem zbrojnym.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum