Radomskie Centrum Onkologii rozszerza działalność Pacjenci z chorobami nowotworowymi będą mogli być leczeni nie tylko w trybie ambulatoryjnym. Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Radomskie Centrum Onkologii rozszerzyło swoją działalność o chemioterapię prowadzoną na oddziale szpitalnym. Placówka przymierza się także do uruchomienia chirurgii onkologicznej.

Według rzeczniczki Radomskiego Centrum Onkologii Izabeli Leśkiewicz, dzięki podpisanemu kilka dni temu kontraktowi z NFZ, pacjenci z chorobami nowotworowymi będą mogli być leczeni nie tylko w trybie ambulatoryjnym, ale także na oddziale szpitalnym, który dysponuje 19 łóżkami.

Szpital - jak zapowiedziała rzeczniczka - planuje dalszy rozwój. Kolejnym krokiem ma być rozszerzenie działalności o chirurgię onkologiczną. To - jak podkreśliła Leśkiewicz, obok chemioterapii i radioterapii, niezwykle ważny element leczenia onkologicznego.

- Centrum posiada w pełni wyposażone sale operacyjne, nowoczesny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę. Jeśli NFZ ogłosi konkurs na takie świadczenia, szpital jest gotowy rozpocząć zabiegi operacyjne swoich pacjentów - zapewniła rzeczniczka.

Radomskie Centrum Onkologiczne jest jedyną tego typu placówką na południowym Mazowszu. Szpital otwarto oficjalnie w czerwcu 2016 r. Od lipca ub. roku placówka ma kontrakt na leczenie z zakresu radioterapii i brachyterapii. Od lipca do końca 2016 r. skorzystało z tych form leczenia ok. 300 pacjentów, a konsultowanych było prawie 800 osób.

Każdego dnia jest tu napromienianych około 40 chorych na nowotwory. To pacjenci głównie z Radomia i okolic, ale coraz więcej zgłasza się mieszkańców Lublina, Warszawy i województwa świętokrzyskiego.

Na konsultacje w poradni chemioterapii RCO przyjęło dotąd ok. 2,5 tys. pacjentów. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów - w promieniu 70 km od Radomia co roku odnotowuje się około 4,8 tys. nowych zachorowań na choroby nowotworowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych