Żary: społeczni ratownicy rosną w siłę

Ratownicy z Rejonowego Sztabu Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej w Żarach mają już do dyspozycji ambulans do transportu chorych.

To pierwsza tego rodzaju karetka w Żarach. Społeczni ratownicy będą mogli wykorzystywać ambulans zarówno do przewozu chorych jak i osób poszkodowanych podczas imprez masowych. Na razie karetka służy ratownikom, którzy pomagają powodzianom.

– Właścicielem ambulansu jest Żarska Spółdzielnia Socjalna. W tej chwili kolejne kroki, które zamierzamy wykonać, już prawie od miesiąca blokowane są przez urzędniczą niewiedzę. Złożyliśmy wniosek do Powiatowego Urzędu Pracy w Żarach, gdzie chcemy uzyskać dotację by ambulans odkupić. Ciągle czekamy od odpowiedź. W przyszłości, co potwierdziłem w Funduszu zanim podjęliśmy kroki w kierunku zakupu karetki, będziemy mogli także podpisać kontrakt z NFZ. Oczywiście po spełnieniu wszystkich wymogów stawianych przez Fundusz. Już w tej chwili są  zainteresowane umową z nami w tym zakresie dwie żarskie przychodnie - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Dariusz Staniek, szef żarskiego sztabu.

Z usług transportowych ambulansem będzie mogło skorzystać także wiele innych osób chorych, które dzisiaj, w razie potrzeby, często wzywają taksówki albo jeżdżą autobusami. Ambulans przyda się bardzo także ratownikom podczas imprez masowych, które zabezpieczają.

Rejonowe Sztaby Ratownictwa Społecznej Krajowej Sieci Ratunkowej (SKSR) są organizacjami społecznymi,  dla których celem działania jest reagowanie na wezwania o pomoc nadawane z miejsc gdzie nastąpiło zagrożenie życia, zdrowia, mienia, bezpieczeństwa lub środowiska   naturalnego, udział w podnoszeniu bezpieczeństwa ruchu lądowego, wodnego i powietrznego, a ponadto uzupełnianie i wspomaganie służb profesjonalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH