Zachodniopomorskie: ministerialne wsparcie dla osób z zaburzeniami psychicznymi Fot. Archiwum

"Klub Dialogu Społecznego", "Razem Łatwiej…", "My tu jesteśmy" i "Okno na świat" to cztery zachodniopomorskie projekty, które uzyskały dofinansowanie w ramach rządowego programu "Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi".

Łącznie otrzymały one 159 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na realizację miejskich i gminnych programów w Szczecinie, Koszalinie, Reczu i Bobolicach.

63 tys. zł Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyznało Szczecinowi na projekt "Klub Dialogu Społecznego". Dotacja pozwoli na uruchomienie ośrodka wsparcia dziennego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, ich rodzin i opiekunów. W ośrodku będą oni mogli uzyskać poradę, uczestniczyć w spotkaniach grup wsparcia oraz terapiach zajęciowych.

Koszalin otrzymał 36 tys. zł na realizację projektu "Razem Łatwiej - Koszaliński Program Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi i Niepełnosprawnych Intelektualnie". W ciągu dwóch lat w ramach projektu przeprowadzone zostaną szkolenia dla instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych w zakresie specyfiki zaburzeń psychicznych, a także szkolenia dla osób niepełnosprawnych poszerzające kompetencje społeczne.

"My tu jesteśmy" to program Recza, na który miasto uzyskało 30 tys. zł. Pieniądze pozwolą m.in. zorganizować specjalistyczną pomoc dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Projekt zakłada kreowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie i chorych psychicznie jako aktywnych społecznie i artystycznie. W tym celu zostaną przeprowadzone dla nich profesjonalne warsztaty fotograficzne i filmowe, połączone z kursem wizażu.

Z ministerialnej dotacji skorzystają również Bobolice. Projekt "Okno na świat" zakłada m.in. ergoterapię, warsztaty kulinarne oraz psychoterapię indywidualną i grupową dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Miasto na program otrzyma 30 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH