Zabrze: dni otwarte w zakładzie opiekuńczo-leczniczym

Bezpłatne pomiary ciśnienia, poziomu cukru, nauka pierwszej pomocy u osób starszych, wykłady nt. profilaktyki oraz systemu opieki nad osobami starszymi - to punkty programu Dni Otwartych w zabrzańskim ZOL.

Populacja osób starszych rośnie w szybkim tempie. W 1950 roku na świecie żyło ok. 200 mln osób starszych. Do roku 2020 liczba ta wzrośnie do 1 miliarda, do roku 2025 - do 1,2 miliarda. Jeszcze bardziej gwałtowny wzrost spodziewany jest w grupie osób w bardzo zaawansowanym wieku (+80). Według prognoz w roku 2025, w stosunku do roku 1950, populacja takich osób wzrośnie od 8 do 10 razy.

- Organizując pomoc dla osób starszych, należy mieć na uwadze poprawę jakości życia tych osób i ich prawo do godnego starzenia się. Trzeba pamiętać, że ludzie starsi potrzebują nie tylko pomocy medycznej czy pielęgniarskiej. Równie ważny jest kontakt z rodziną i innymi osobami oraz aktywizacja - uważa Elżbieta Kmiecik, kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego „Pomocna Dłoń” w Zabrzu.

Zabrzański ZOL należy do Szpitala Miejskiego w Zabrzu. Służy pomocą przede wszystkim tym osobom, które choć nie wymagają pobytu w szpitalu, to jednak ze względu na stan zdrowia i wiek powinny być pod stałą opieką.

W sobotę (8 czerwca) zabrzański ZOL o godz. 11 oganizuje dni otwarte, podczas których wszyscy zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą zabrzańskiej placówki. W programie wydarzenia są m.in. bezpłatne pomiary ciśnienia i badania poziomu cukru, nauka pierwszej pomocy osobom starszym oraz wykłady nt. profilaktyki oraz systemu opieki nad seniorami. Chętni będą mogli skorzystać z konsultacji lekarskich, pielęgniarskich i prawniczych. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH