Zabrze: 22. koncert "Serce za serce"

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Religi już po raz 22. nagrodziła swych darczyńców i przyjaciół. Gala "Serce za serce" odbyła się w sobotę (23 listopada) w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Wyróżnienia za wspieranie fundacji przyznano dziewięciu osobom i firmom.

Środki z otrzymanych darowizn, dotacji i grantów naukowych Fundacja przeznacza na realizację prac nad mechanicznymi protezami serca, robotem kardiochirurgicznym, mechatronicznymi urządzeniami chirurgicznymi oraz nad wykorzystaniem w terapii serca bioinżynierii i biotechnologii.Jak podkreślają przedstawiciele fundacji, rozwój projektów badawczych nie byłby możliwy bez wsparcia osób, firm i instytucji. Właśnie dla nich od 1992 r. organizowany jest koncert "Serce za serce".

Kilka godzin przed sobotnią galą darczyńcy zwiedzali Fundację. Mogli tam na własne oczy przekonać się, na jakie projekty idą ich pieniądze. Wieczorem spotkali się w Domu Muzyki i Tańca. W tym roku gwiazdą gali był zespół Golec uOrkiestra.

Podczas koncertu darczyńcy Fundacji otrzymali srebrne statuetki "Serce za Serce". W tym roku decyzją Rady Fundacji dostali je: zabrzański oddział Polskiej Spółki Gazownictwa, Bank Polska Kasa Opieki SA w Warszawie oraz Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich.

Rada Naukowa Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii rokrocznie nagradza zwycięzców konkursu im. prof. Zbigniewa Religi na najlepszą publikację naukową w dwóch kategoriach: kardiochirurgii i bioinżynierii.

W tym roku laureatem nagrody w kategorii kardiochirurgii jest dr hab. Tomasz Mroczek z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Pediatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego badania dotyczące niedorozwoju lewego serca znalazły wyraz w pracy naukowej powstałej w oparciu o analizę cyfrową i prezentowane były podczas prestiżowych konferencji oraz w czasopismach.

Nagrodę naukową w dziedzinie inżynierii otrzymał zespół redakcyjny w składzie: prof. dr hab. inż. Lucyna Leniowska  - Katedra Mechatroniki i Automatyki na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego, prof. dr hab. Aleksander Bobko - kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Rzeszowskim, dr hab. Zbigniew Nawrat - dyrektor Instytutu Protez Serca, w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH