We Wrocławiu ruszył pierwszy w Polsce program przeciwdziałania objawom ADHD u uczniów klas I-III. Opiekuje się nimi indywidualnie 25 asystentów.

– Dzieci ze zdiagnozowanym ADHD wymagają wsparcia, mają duże problemy z koncentracją  a ich nadpobudliwość sprawia, że czasami dezorganizują lekcje – mówi portalowi rynek zdrowia.pl Kamila Buryła, kierownik Projektu Wprowadzenie Nowej Metody Przeciwdziałania Objawom ADHD – Asystent Ucznia z ADHD we Wrocławskiej Szkole.

Inicjatorem i beneficjentem projektu realizowanego przez Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, jest Gmina Wrocław.

– Projekt został skierowany do 25 uczniów z klas I-III ze zdiagnozowanym ADHD – wyjaśnia Kamila Buryła.

Zatrudnieni asystenci mają im pomóc w wyrównywaniu szans poprzez pracę nad zwiększeniem koncentracji dziecka oraz poprzez współpracę z rodzicami i nauczycielami. Do opieki nad tymi dziećmi wybrano młode osoby z wykształceniem pedagogicznym i psychologicznym, których wiedza pozwala na wsparcie dziecka w zdobywaniu umiejętności koncentracji, wyciszania negatywnych emocji i budowania pozytywnych relacji z otoczeniem.

Asystenci siedzą z dziećmi w ławkach podczas lekcji, a po zajęciach pomagają im w odrabianiu pracy domowej. Są z dziećmi co najmniej przez sześć godzin dziennie.

Projekt będzie działał prze rok. Jego koszt przekroczy milion złotych. – W czerwcu, na podsumowanie akcji pomocy dzieciom z ADHD, zostanie wydany podręcznik zawierający ocenę metody i opis dobrych praktyk wdrożonych do pracy z dzieckiem z ADHD w ciągu roku – konkluduje Kamila Buryła. Ocena projektu zdecyduje, czy będzie kontynuowany. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH