WOPR: 86 tys. zł na szkolenia dla ratowników wodnych Szkolenie ratowników, Źródło: strona WOPR w Katowicach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przekaże ponad 86 tys. zł. dotacji na szkolenia dla ratowników wodnych. Beneficjentami konkursu są gdyński, legionowski, sądecki i włocławski WOPR.

Konkurs na organizację i przeprowadzenie szkoleń ratowników wodnych został ogłoszony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w kwietniu 2015 roku. Do udziału w konkursie mogły zgłaszać się organizacje pozarządowe, zajmujące się działalnością z zakresu ratownictwa wodnego.

Termin składania ofert minął 11 maja. Komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli MSW, KGP, KG PSP oraz Związku OSP zweryfikowała nadesłane zgłoszenia pod kątem formalnym i merytorycznym. Wyłoniono cztery najkorzystniejsze oferty.

Wsparcie MSW w zakresie „Organizacji i prowadzenia szkolenia ratowników wodnych w zakresie ratownictwa wodnego w 2015 roku” otrzymają: Gdyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - dotacja w kwocie 30.000 zł, Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - dotacja w kwocie 22.200 zł; Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe  - dotacja w kwocie 19.264 zł; Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - dotacja w kwocie 15.200 zł.

Ze szkoleń będą mogły skorzystać osoby, które zdeklarują, że przez 5 lat od momentu zakończenia szkolenia, będą wykonywać zadania z zakresu ratownictwa wodnego na rzecz tych organizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH