Tuchów: duże zainteresowanie rehabilitacją domową poza kolejnością FOT. Centrum Zdrowia Tuchów

- Zapisom osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności na rehabilitację domową realizowaną poza kolejnością towarzyszy ogromne zainteresowanie. Centrum Zdrowia Tuchów do udzielania tych świadczeń zatrudniło dodatkowo pięciu fizjoterapeutów - informuje placówka.

Zabiegi według nowych zasad są wykonywane w domach w Tarnowie i okolicach miasta, a także w rejonie Szerzyn i Tuchowa. Ponadto w placówkach ambulatoryjnych w tych miejscowościach oraz w Wierzchosławicach osobom z tej grupy praktycznie od ręki udzielane są nielimitowane świadczenia opieki zdrowotnej.

Oprócz osób posiadających ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym do zabiegów w przyspieszonym trybie są uprawnione m.in. osoby, które przed 1998 rokiem uzyskały tzw. I grupę inwalidzką oraz pacjenci, którzy nie mogą dotrzeć do placówek rehabilitacyjnych np. z powodu przebytej operacji. Skierowanie może wystawić zarówno lekarz POZ, jak i specjalista. Warunkiem tego, aby terapeuta dojeżdżał do pacjenta jest umieszczenie na skierowaniu adnotacji: rehabilitacja domowa.

- Zabiegi są realizowane dzień po dniu, w cyklu dziesięciodniowym. Są nielimitowane co oznacza, że już w momencie zakończenia jednego cyklu - jeśli są ku temu przesłanki medyczne - można rozpoczynać kolejny. Aby umówić się na konsultację fizjoterapeutyczną lub do poradni rehabilitacyjnej bez kolejki trzeba przedstawić orzeczenie, skierowanie i dokumentację medyczną - przypomina w informacji prasowej Centrum Zdrowia Tuchów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych