Szpital w Pruszkowie: są konkurencyjni, bo postawili na nowoczesne procedury Wiele przyszłych matek na miejsce porodu wybiera nie najbliższy szpital, ale taki, który ma dobrą opinię.

Z postu anonimowego stażysty:

Na tym niewielkim oddziale rodzi się 1000 dzieci rocznie, a do tego wykonywanych jest drugie tyle zabiegów. Aktywny stażysta może tam naprawdę wiele. Nawet bierny zostanie do pracy przymuszony“… Sprawdziliśmy, jak to możliwe, że szpital, który jeszcze kilka lat temu przez jedno z branżowych pism był typowany jako placówka do likwidacji, teraz jest wybierany na miejsce porodu przez ciężarne pacjentki z Warszawy.

Dyrektor ds. lecznictwa, Krzysztof Sankiewicz przyznaje, że szpital nadal spłaca zaległe zadłużenie, ale ma dodatni bilans finansowy. Dyrekcja szpitala przyjęła strategię inwestowania środków w modernizację placówki, by sprostać konkurencji na rynku.

– Realizujemy program dostosowawczy do 2012: remontujemy, modernizujemy, kupujemy sprzęt – mówi dyrektor, zwracając uwagę na wsparcie organu założycielskiego szpitala i pomoc starosty Elżbiety Smolińskiej. – Rozbudowaliśmy dział endoskopowy, gastrofiberoskopię, kolonoskopię. Od niedawna stosujemy jeszcze dość rzadką w Polsce tzw. endoskopię kapsułkową, która pozwala na uzyskanie nieinwazyjnego obrazu wnętrza przewodu pokarmowego.

Oczko w głowie

– Oczkiem w głowie naszego dyrektora, z zawodu chirurga, Mieczysława Brągoszewskiego, jest rozwój chirurgii – mówi dyrektor Sankiewicz. - Zakończyliśmy właśnie remont części tego oddziału.

Chirurgia ma zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne na poziomie podstawowym, ale lekarze mają również doświadczenie w operacjach endokrynologicznych, onkologicznych i innych wysokospecjalistycznych procedurach, które w nagłych przypadkach są w szpitalu wykonywane.
|
– Rozwijamy techniki laparoskopowe i zwiększamy ilość operacji tą techniką. Jesteśmy przygotowani do wykonania zabiegu usuwania macicy drogą laparoskopową, co jest jeszcze dość rzadko stosowaną metodą w polskich szpitalach. Mamy też nowoczesną diatermię, której zastosowanie skraca czas operacji i daje korzystniejsze wyniki leczenia – dodaje dyrektor.

Inwestowanie w nowoczesne rozwiązania stawia szpital w korzystnej pozycji konkurencyjnej na rynku, ale też przygotowuje do świadczenia bardziej skomplikowanych procedur.

Trudne ciąże

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH