Na 15-17 czerwca zaplanowana jest w litewskim Wilnie III Europejska Konferencja Szkół Promujących Zdrowie - Better Schools through Health.

Celem spotkania jest upowszechnienie informacji na temat inwestowania w rozwój europejskich szkół promujących zdrowie, przykładów dobrej praktyki tych placówek

Do udziału w konferencji zaproszeni są: specjaliści z sektora zdrowia, edukacji oraz spraw społecznych, badacze i eksperci, praktycy ze szkół promujących zdrowie, przedstawiciele organizacji międzynarodowych, rządowych, samorządowych i młodzieżowych oraz wszyscy, którzy zajmują się promocją zdrowia w szkołach.
 
Program trzydniowej konferencji obejmuje m.in.: prezentacje ekspertów, najlepszych praktyk w zakresie szkół promujących zdrowie, zagadnienia dotyczące skuteczności różnych polityk i strategii promocji zdrowia w szkołach w Europie. Podczas konferencji zaplanowane są: sesje plenarne, panelowe i dyskusyjne, spotkania warsztatowe, dyskusje przy okrągłym stole, aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży.           

Podczas poprzednich konferencji Szkół Promujących Zdrowie, które odbyły się w Grecji w 1997 r. („Szkoła Promująca Zdrowie - inwestycja w edukację, zdrowie i demokrację") oraz w Holandii w 2002 r. („Partnerstwo pomiędzy edukacją a zdrowiem: Europejska Konferencja łącząca edukację z promocją zdrowia w szkołach") zostały określone główne zasady promocji zdrowia w szkołach. Zwrócono także uwagę na znaczenie partnerstwa pomiędzy sektorami edukacji i zdrowia.

Oficjalnym językiem konferencji jest angielski. Ostateczny termin zgłoszenia uczestnictwa - 20 marca 2009 r.; ostateczny termin złożenia konspektu wystąpienia - 31 marca 2009 r.

Więcej informacji i zgłoszenia:  http://www.conference2009.lt

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH