Trwa pilotażowy cykl szkoleń dotyczący wczesnego rozpoznawania szpiczaka mnogiego. Adresowany jest do lekarzy rodzinnych, pierwszego kontaktu, internistów, pracujących w warszawskich i mazowieckich przychodniach i poradniach.

Szpiczak mnogi jest chorobą nowotworową występującą z częstością ok. 3-4 przypadków na 100 000 osób rocznie. Pojawia się najczęściej u ludzi starszych – szczyt zachorowań notuje się pomiędzy 50. a 70. rokiem życia.

Wykłady organizowane są przez mazowiecki Urząd Marszałkowski, Polskie Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Szpiczaka oraz krajowego konsultanta w dziedzinie hematologii.

Na cykl składa się pięć 3-godzinnych spotkań – z jednym terminem do wyboru – w których może wziąć udział po ok. 25-35 lekarzy. Odbyły się już pierwsze dwa spotkania (3 i 10 września).

Terminy kolejnych szkoleń: 17, 24 września oraz 8 października 2008 roku. Wszystkie rozpoczynają się o godz. 17.00. Spotkania odbywają się w sali wykładowej Banku Komórek Krwiotwórczych – Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w  Warszawa, ul. Banacha 1 A (blok C, niski parter).

Wykłady prowadzone są w formie warsztatów przez prof. Wiesława W. Jędrzejczaka, krajowego konsultanta w dziedzinie hematologii i jego zespół, oraz kilku innych hematologów. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe.

Zakres szkolenia:
• wykład ogólny na temat choroby (diagnostyka, podstawy leczenia)
• omówienie studium przypadku na przykładzie konkretnego pacjenta
• omówienie najczęściej popełnianych błędów przy stawianiu diagnozy
• informacje o odpowiedzialności karnej i cywilnej lekarzy

Zgłoszenia przyjmowane są w biurze Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Szpiczaka drogą elektroniczną na adres biuro@szpiczak.org.pl , telefonicznie lub faksem: (089) 534 25 90 lub zwykłym listem na adres:
ul. Kołobrzeska 50 p.9
10-434 Olsztyn

Więcej informacji:
www.szpiczak.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH