Szczecin: pacjenci zabiegają o powrót lekarzy do WSZ

W poniedziałek (5 listopada) pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie spotkali się z dr Mariuszem Pietrzakiem, dyrektorem lecznicy. Domagali się odpowiedzi na pytanie, jaka przyszłość czeka oddział transplantacji i chirurgii ogólnej, po odejściu z pracy siedmiu specjalistów.

Przypomnijmy - pierwsze problemy zaczęły się w placówce trzy lata temu, po zamknięciu pododdziału chirurgii wątroby, prowadzonego przez prof. Macieja Wójcickiego i dr Jerzego Lubikowskiego. Lekarze nadal realizowali program transplantologii wątroby, jednak w ich ocenie, praca na właściwym poziomie stała się z czasem niemożliwa. Wówczas wspólnie złożyli wypowiedzenia.

W ślad za nimi poszły osoby z pododdziału hepatologii i transplantacji wątroby. W sumie szpital opuściło siedmiu specjalistów. 

Pacjenci chcą, aby lekarze wrócili do pracy, Obawiają się o swoje zdrowie i podkreślają, że obecnie nie ma ich kto leczyć.

Z takim stwierdzeniem nie zgadza się jednak dyrektor placówki. W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl podkreśla, że oddział chirurgii ogólnej i transplantologii nadal funkcjonuje i zapewnia, że pododdział hepatologii, chorób trzustki i dróg żółciowych zawsze działał w strukturach chirurgii i tam też odbywały się transplantacje.

Dyrektor Pietrzak dodaje również, że jeśli pacjenci potrzebują pomocy, na pewno ją uzyskają. W szpitalu zmieniła się organizacja, ale opieka medyczna pozostaje na najwyższym poziomie. Potwierdza to prof. Wojciech Rowiński, krajowy konsultant w dziedzinie transplantologii - w jego ocenie pacjenci nie mają powodów do niepokoju co do przyszłości transplantologii w lecznicy.

Jednocześnie dyrektor Pietrzak stwierdził, że nie ma szansy, aby prof. Wójcicki wrócił do szpitala przy ul. Arkońskiej. W jego ocenie, dyrekcja zrobiła wszystko, aby nie odchodził, mimo to postanowił szpital opuścić. Ponadto zespół, który pozostał, nie chce już współpracować z prof. Wójcickim. Dyrektor rozważa natomiast ewentualność podjęcia rozmów z innym specjalistą, z którym widzi pewną szansę na porozumienie.

Lekarze nie wykluczają powrotu, o ile uda się osiągnąć porozumienie z dyrekcją. W roli mediatora pomiędzy obiema stronami stanął marszałek Olgierd Geblewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH