Wojewódzki konsultant ds. ratownictwa medycznego, Cezary Pakulski zamierza zamieścić w internecie swój raport o szczecińskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Czeka jednak na upublicznienie raportu wojewody.

Dr Cezary Pakulski nie chce mówić co znajdzie się w jego raporcie. Zdradza tylko, że jego zdaniem pogotowie, któremu za pracę karetek płaci Narodowy Fundusz Zdrowia, świadczyło wyniszczające konkurencję komercyjne usługi przewozowe. Zdaniem konsultanta, pogotowie, które jest na utrzymaniu NFZ mogło stosować niższe niż konkurencja stawki. Mówi również, że  z winy pogotowia do centrum powiadamiania ratunkowego utworzonego przy Państwoej Straży Pożarnej dotąd nie przenieśli się dyspozytorzy stacji pogotowia.

– Zespół wyznaczony przez marszałka i wojewodę przygotował swój raport. Mój dotyczy innych okresów i innych miejscowości. Kontrolerzy musieli trzymać się wyznaczonych wcześniej ram, a ja mogłem reagować na napływające w trakcie ich kontroli informacje – wyjaśnia dr Pakulski, który kontrolował pogotowia mi. w Szczecinie, Pyrzycach, Stargardzie Szczecińskim, Myśliborzu i Wałczu.

Kontrola w pogotowiach ratunkowych została zainicjowana przez dr. Pakulskiego, który w styczniu chciał podać się do dymisji. Decyzję swą tłumaczył niechęcią firmowania tego, co dzieje się w pogotowiu. Nie chciał również odpowiadać za pogotowie w razie ewentualnej tragedii. Wtedy też wojewoda i marszałek zlecili kontrolę w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Raport pokontrolny jest już w pogotowiu. Rzeczniczka wojewody podała jedynie, że kontrolerzy wykryli m.in. nieprawidłowości w dokumentacji. Teraz do raportu ma ustosunkować dyrekcja pogotowia ratunkowego.

- Jesteśmy w trakcie udzielania odpowiedzi na zarzuty. Z pismem dr. Pakulskiego nie wiemy, co zrobić. Przecież konsultant był w zespole wojewody, to dlaczego teraz przesyła nam swój własny raport? – zastanawia się Elżbieta Sochanowska, rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Dr Pakulski twierdzi, że jego ustalenia są szersze niż zespołu. Swój raport planuje zamieścić w sieci.

- Chciałem to zrobić jak najszybciej, ale wstrzymam się do czasu, aż wojewoda przedstawi oficjalnie ustalenia zespołu - obiecuje Pakulski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH