JW/Rynek Zdrowia | 04-12-2019 14:45

Smalec ze skwarkami i..."fragmentami drutu". Jest ostrzeżenie GIS

Firma Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH wycofuje ze sprzedaży i od konsumentów smalec „Thalheimer Bauernwurst”. Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła w tym celu współpracę z dystrybutorem produktu w Polsce - spółką Aldi.

Fot. GIS

Wycofanie smalcu ma związek z możliwością występowania fragmentów metalu (drutu). Na taki "defekt" skarżyli się konsumenci.

"Spożycie produktu może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia" - ostrzega GIS. Zaleca, by konsumenci, którzy nabyli smalec, nie spożywali go.

Chodzi o smalec „Thalheimer Bauernwurst” 100 g, smak: klasyczny, jabłkowy, cebulowy, ziołowy, bekonowy, oznakowany datą minimalnej trwałości 20.03.2020.

Dystrybutor smalcu w Polsce, spółka Aldi, prosi nabywców o niezwłoczny zwrot do sklepów potencjalnie szkodliwego artykułu "z kodem kreskowym 29074143", który był w sprzedaży od 18 listopada br.

"Należność za zakupiony towar zostanie Państwu zwrócona, również w przypadku braku paragonu będącego dowodem dokonania zakupu" - informuje dystrybutor. 

Dodaje, że w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów smalec został już wycofany ze sprzedaży. Jednocześnie zapewnia, że zaistniała sytuacja nie dotyczy pozostałych produktów producenta Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH.