Śląskie: pogotowie będzie współpracowało z policją Porozumienie o współpracy obejmuje wszystkie jednostki policji województwa śląskiego oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Fot. Archiwum

We wtorek (23 sierpnia) w KWP w Katowicach zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach i Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach dot. organizacji szkoleń w zakresie bezpieczeństwa publicznego, pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego oraz promocja zdrowia w Śląskim.

Porozumienie o współpracy obejmuje wszystkie jednostki policji województwa śląskiego oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach i jest finałem licznych przedsięwzięć, organizowanych w ostatnim czasie pomiędzy obiema instytucjami.

Największym z nich był realizowany przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach cykl doskonalenia zawodowego dla policjantów województwa śląskiego z zakresu udzielania pierwszej pomocy, który miał za zadanie kompleksowe przygotowanie mundurowych do działań w trakcie Światowych Dni Młodzieży.

Zajęcia z policjantami prowadzili wówczas ratownicy medyczni Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, zespoły medyczne Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Bielsku Białej i Częstochowie oraz instruktorzy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Podczas projektu, który trwał od 23 maja do 1 lipca 2016 roku, przeprowadzono łącznie 189 szkoleń dla 3296 policjantów wszystkich komend miejskich i powiatowych garnizonu śląskiego, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji w Bielsku Białej i Częstochowie, Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Więcej: www.policja.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH