ŚDM: w Krakowie działa sztab zabezpieczenia medycznego Na uroczystość otwarcia ŚDM na Błoniach przygotowano m.in. ponad 30 karetek Fot. Archiwum

Krakowski sztab zabezpieczenia medycznego ŚDM, funkcjonuje jako odrębna dyspozytornia w strukturach Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Rzeczniczka krakowskiego pogotowia Joanna Sieradzka poinformowała PAP, że w sztabie zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży znajduje się 10 stanowisk, które będą wykorzystywane w zależności od potrzeb.

Nad wydarzeniami na Błoniach, Brzegach i w Łagiewnikach czuwać będzie ponad 3,5 tys. ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek. Namiotów szpitalnych, w zależności od potrzeb, będzie od 6 aż do 17 w Brzegach podczas uroczystości 31 lipca.

Na uroczystość otwarcia Światowych Dni Młodzieży na Błoniach przygotowano 6 namiotów szpitalnych, ponad 30 karetek, ponad 20 punktów medycznych, 70 patroli pieszych i kilkanaście ruchomych.

Struktura zabezpieczenia największych wydarzeń obejmuje: patrole piesze, ruchome, stałe punkty medyczne, namioty szpitalne oraz zespoły wyjazdowe (karetki).

Sztab zabezpieczenia medycznego ŚDM współpracuje ściśle z dyspozytornią Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, która już pracuje w stanie podwyższonej gotowości i została wzmocniona o 5 dodatkowych stanowisk.

W sumie nad zdrowiem krakowian i Małopolan czuwać będzie przez całą dobę 17 dyspozytorów, którzy będą mieli do dyspozycji ponad 160 zespołów ratownictwa medycznego i 5 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak podkreśliła Sieradzka, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe musiało opracować specjalne procedury, np. jednolite standardy wyposażenia w sprzęt, leki i personel każdego ogniwa pomocy, schematy współpracy pomiędzy jednostkami, a nawet procedurę postępowania z odpadami medycznymi. Odrębnego opracowania wymagała także dokumentacja medyczna. Stworzony został również system zbierania danych statystycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH