9 czerwca odbył się w Warszawie I Kongres Medycyny Tropikalnej, zorganizowany przez redakcję i wydawcę miesięcznika Rynek Zdrowia.

W Kongresie uczestniczyło ponad 300 osób. Wśród kilkudziesięciu prelegentów byli m.in. wybitni specjaliści w dziedzinie chorób zakaźnych i tropikalnych, przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Państwowego Zakładu Higieny, Krajowego Ośrodka Medycyny Tropikalnej i innych krajowych ośrodków zajmujących się chorobami tropikalnymi.

Sesje tematyczne Kongresu dotyczyły m.in. takich problemów jak: organizacja i finansowanie leczenia chorób tropikalnych, rozwój turystyki w ciągu ostatnich lat, najczęstsze choroby tropikalne, profilaktyka i leczenie chorób tropikalnych, profilaktyka w warunkach misji Wojska Polskiego w państwach subtropikalnych i tropikalnych, polityka informacyjna biur podróży oferujących wyjazdy do państw, w których występuje zagrożenie chorobami tropikalnymi.

Jedna z dyskusji panelowych poświęcona była systemowi ochrony przed zagrożeniem chorobami tropikalnymi, wynikającym z transferu ludzi i towarów do Polski z obszarów objętych chorobami tropikalnymi (rola stacji sanitarno-epidemiologicznych, służb granicznych, mediów).

Pełny serwis dotyczący Kongresu, wraz z prezentacjami i wykładami – od 12 czerwca w portalu rynekzdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH