Ratownicy PCK wspomogą służby w czasie Euro 2012

Ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Państwową Strażą Pożarną będą czuwać nad bezpieczeństwem kibiców podczas Euro 2012. W zabezpieczenie medyczne Mistrzostw zaangażowane będzie 10 Grup Ratownictwa PCK i poznańscy wolontariusze z PCK.

Przez cały czas trwania mistrzostw w każdym z miast (Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku) będą działać wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża, w tym w Warszawie i Gdańsku wyspecjalizowane Grupy Ratownictwa PCK, które będą odpowiedzialne m.in. za zabezpieczenie medyczne sił i środków Państwowej Straży Pożarnej oraz wspomaganie ewentualnych działań
ratowniczych.

W Warszawie, zarówno w strefie kibica jak i w okolicach Stadionu Narodowego, nad bezpieczeństwem strażaków i kibiców będą czuwały grupy z Warszawy, Kielc i Bydgoszczy. Baltic Arena w Gdańsku zabezpieczona będzie przez ratowników z Trójmiasta, Wejherowa, Koszalina, Olsztyna i Ostródy.

Natomiast na Dolnym Śląsku m.in. w strefie kibica będzie obecna Grupa Ratownictwa Medycznego z Wrocławia, która w prowadziła szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dla wolontariuszy. W Poznaniu wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża współpracują z wolontariatem miejskim.

Polski Czerwony Krzyż posiada 23 wysoko wykwalifikowane Grupy Ratownictwa, które współpracują z władzami publicznymi i instytucjami, niosąc pomoc medyczną i materialną w trakcie klęsk żywiołowych i katastrof.

Każdą z Grup tworzą wykwalifikowani ratownicy (m.in. lekarze, ratownicy medyczni, ratownicy i pielęgniarki) wyposażeni w specjalistyczny sprzęt. W akcjach ratunkowych, prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż, biorą udział także psy ratownicze, płetwonurkowie i ratownicy wysokościowi. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH