Raport stołecznej Caritas: pomogła 1200 chorym Z raportu Caritas Archidiecezji Warszawskiej wynika, że w 2016 r. 1215 osobom chorym udzielono pomocy w placówce opiekuńczo-leczniczej przy Krakowskim Przedmieściu 62. Fot. archiwum

Caritas Archidiecezji Warszawskiej udzieliła w u.br. roku pomocy ponad 1200 ciężko chorym, 910 osobom bezdomnym; wspierała 872 rodziny migrantów i uchodźców - wynika z dorocznego raportu organizacji.

Nie byłoby to możliwe bez współpracy z innymi instytucjami, bez wolontariuszy i darczyńców - powiedział dyrektor Caritas AW ks. Zbigniew Zembrzuski. - Nie chcemy z nikim się porównywać ani z nikim polemizować. Pragniemy podzielić się informacją, w jakim stopniu i komu pomogliśmy w danym roku - dodał.

W ocenie dyrektora Caritas AW, ich osiągnięcia są duże i społecznie potrzebne, a mimo to przez cały rok osoby ciężko i nieuleczalnie chore oczekują na przyjęcie do hospicjum i zakładu opiekuńczo-leczniczego, a w schroniskach dla bezdomnych wciąż brakuje wolnych miejsc.

Z raportu Caritas Archidiecezji Warszawskiej wynika, że 1215 osobom chorym udzielono pomocy w placówce opiekuńczo-leczniczej przy Krakowskim Przedmieściu 62; 183 pacjentów zostało objętych stacjonarną opieką długoterminową, 304 osoby ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową były przyjęte w hospicjum stacjonarnym. W hospicjum domowym, na terenie powiatów: grodziskiego, grójeckiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawsko-zachodniego oraz niektórych dzielnic Warszawy leczonych było łącznie 577 pacjentów. Caritas świadczyła też pomoc w ramach Pielęgniarskiej Opieki Długoterminowej Domowej.

Bezdomni mogli przez cały rok korzystać z pomocy w schroniskach przy ul. Żytniej i Wolskiej;, działała jadłodajnia, w której w ciągu roku wydano 100 tys. ciepłych posiłków.

Warszawska Caritas pomagała tez dzieciom - 249 skorzystało z całorocznych zajęć pozaszkolnych w sześciu świetlicach socjoterapeutycznych, 800 dzieci była na koloniach, 130 na zimowisku. Dzieci otrzymywały także stypendia, artykuły szkolne, podręczniki.

Caritas AW w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom udzieliło wsparcia 872 rodzinom w zakupie środków higienicznych, produktów spożywczych, podręczników i wyprawek szkolnych, sfinansowaniu pomocy medycznej. Zorganizowało pomoc psychologiczną oraz zajęcia edukacyjne i wakacyjny turnus integracyjny dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH