RPP opowie małoletnim pacjentom szpitali psychiatrycznych jakie mają prawa

W czerwcu Rzecznik Praw Pacjenta rozpocznie realizację programu pt. "Elementarz małego pacjenta" skierowanym do małoletnich pacjentów hospitalizowanych w szpitalach lub oddziałach psychiatrycznych.

Celem programu jest przekazanie najmłodszym pacjentom wiedzy na temat przysługujących im praw, instytucji Rzecznika, a także kształtowanie poczucia podmiotowości.

Z doświadczeń Rzecznika Praw Pacjenta wynika, że dzieci często są pacjentami hospitalizowanymi w placówkach psychiatrycznych przez długi okres czasu, dlatego - zdaniem RPP - tak ważna jest świadomość przysługujących im praw.

Podczas cyklu spotkań edukacyjnych, które poprowadzą Rzecznicy Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego (pracownicy Biura Rzecznika Praw Pacjenta), w formie pogadanek, zabawy i quizu, mali pacjenci poznają szczególnie istotne dla nich prawa: do informacji, do wyrażania zgody na udzielenie świadczeń zdrowotnych, poszanowania życia prywatnego i rodzinnego oraz do poszanowania intymności i godności. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH