RPD przypomina o właściwym żywieniu dzieci

W czwartek (20 września) Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w wystąpieniu do ministra zdrowia przypomniał o konieczności wprowadzenia uregulowań prawnych, które umożliwiłyby egzekwowanie norm żywieniowych, opracowanych przez Instytut Żywności i Żywienia w odniesieniu do dzieci uczęszczających do żłobków, przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

Marek Michalak podkreślił, że zdrowe i racjonalne żywienie jest jedną z podstawowych potrzeb człowieka i determinuje jego właściwy rozwój. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które w żłobkach i przedszkolach często spędzają wiele godzin.

Równocześnie Rzecznik Praw Dziecka zwrócił się do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą, by kontrole jakości oraz wartości odżywczej posiłków przeprowadzane przez podległe mu jednostki były połączone z akcją edukacyjną na temat zdrowego odżywiania. Zagadnienie to Rzecznik Praw Dziecka podniósł także w liście do dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

Marek Michalak poinformował również o uruchomieniu od października 2012 na stronie www.brpd.gov.pl narzędzia, które będzie służyło przekazywaniu informacji o dobrych praktykach promujących prozdrowotny styl życia i właściwe odżywianie, wprowadzanych m.in. przez jednostki samorządu terytorialnego oraz konkretne szkoły i placówki.

Więcej: www.brpd.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH