Promocja transplantacji to dobra praktyka biznesowa Promocja transplantacji to dobra praktyka biznesowa. Fot. Archiwum

Kampania społeczna Fresenius Medical Care Polska została wyróżniona jako dobra praktyka w najnowszym Raporcie Odpowiedzialnego Biznesu. Firma, która na co dzień zajmuje się leczeniem pacjentów z chorobami nerek, prowadzi kampanię ”Drugie życie” od 2008 roku.

Jej działania w tym zakresie zostały przedstawione jako dobra praktyka w wydawnictwie poświęconym społecznej odpowiedzialności biznesu - w najnowszym Raporcie ”Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Premiera raportu odbyła się podczas 7. Targów CSR (12 kwietnia) na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Edukacja akcja ”Drugie życie” skierowana jest do uczniów szkół średnich, jej celem jest promocja transplantacji i oświadczeń woli. Do tej pory akcja prowadzona była w 9 województwach (wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, małopolskie, łódzkie, lubuskie, dolnośląskie, śląskie i podkarpackie). Wzięło w niej udział ponad 750 szkół.

W działaniach na rzecz transplantacji uczestniczyło ponad 260 tysięcy uczniów, którzy rozdali ponad milion oświadczeń woli. Organizując przeróżne działania na rzecz transplantacji (m. in. marsze, happeningi, przedstawienia, spotkania z mieszkańcami, wykłady, zawody sportowe, koncerty itp.), młodzież każdego roku dociera to setek tysięcy osób.

- Bardzo cieszę się, że nasze działania, prowadzone cyklicznie od wielu lat w całej Polsce, zostały dostrzeżone nie tylko przez pacjentów i środowisko lekarskie, ale także przez ekspertów monitorujących aktywność firm odpowiedzialnych społecznie w Polsce – powiedziała dr Teresa Dryl-Rydzyńska, członek Zarządu Fresenius Medical Care Polska, organizatorka kampanii.

- To wyróżnienie nie tylko dla naszej firmy, ale także dla wszystkich wspaniałych osób, które angażują się w kampanię, realizując działania edukacyjne, które pomagają zwiększyć świadomość społeczną w zakresie tej ważnej metody leczenia i ratowania życia, jaką jest transplantacja.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH