Prof. Szczegielniak krajowym konsultantem w dziedzinie fizjoterapii We wtorek (15 listopada) prof. Jan Szczegielniak spotkał się z Violettą Porowską, wicewojewodą opolskim, aby omówić innowacyjny plan powstania samorządów zawodowych. Fot. Materiały prasowe

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii oraz wiceprezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, wykładowca na Politechnice Opolskiej prof. Jan Szczegielniak został powołany na stanowisko krajowego konsultanta w dziedzinie fizjoterapii.

Jak informuje Biuro Wojewody Opolskiego, prof. Szczegielniak zastąpił na tym miejscu dr. Zbigniewa Wrońskiego. To pierwsza nominacja tego typu w historii Opolszczyzny. Dotąd prof. Jan Szczegielniak pełnił funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie fizjoterapii.

- To absolutnie wielkie wyróżnienie dla naszego województwa - podkreśliła wicewojewoda opolska Violetta Porowska, z którą profesor współpracował przez ostatnie miesiące jako konsultant wojewódzki.

- Kilkadziesiąt publikacji z zakresu rehabilitacji, pulmonologii i kardiologii w czasopismach polskich oraz zagranicznych, dwie monografie i tuziny wygłoszonych referatów na konferencjach krajowych i międzynarodowych, to tylko niektóre sukcesy profesora Szczegielniaka - wyliczała podczas spotkania z nowym konsultantem krajowym we wtorek (15 listopada) wicewojewoda opolska.

Nowy konsultant krajowy zauważa, że przed nim sporo wyzwań.

- Niebawem powstanie samorząd zawodowy, czyli izby fizjoterapeutyczne - zauważył profesor.

Zdaniem konsultanta zawód fizjoterapeuty dopiero się usamodzielnił, zaś wprowadzona niedawno ustawa o zawodzie fizjoterapeuty była, zwłaszcza w sieci, błędnie interpretowana. Wskazał, że nie ma w niej kontrowersyjnych zapisów, a jedynie takie, które regulują w pełni działalność fizjoterapeutów.

- Te rozporządzenia, które ma wydać minister, muszą być wpisane w to, co zostało zapisane w ustawie. Nie można zatem niczego mieszać przy kompetencjach zawodowych, ani przy tym, co jest związane ze szkolnictwem, ani tym, co jest związane z pracą samorządu zawodowego - mówił podczas spotkania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH