Prof. Jan Styczyński z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii UMK w Toruniu Collegium Medicum w w Bydgoszczy, został wybrany prezesem Grupy Roboczej - Infectious Diseases Working Party - w Europejskim Towarzystwie Przeszczepiania Szpiku i Krwi (EBMT - European Society For Blood And Marrow Transplantation).

W liście do środowiska polskich hematologów prof. Jan Styczyński podziękował za poparcie udzielone mu przed, w trakcie i po wyborach.

„To wydarzenie pokazuje, że kandydaci z naszego kraju mogą odgrywać istotną rolę w strukturach EBMT. Grupy robocze EBMT stwarzają możliwości rozwoju dla każdego badacza. Zachęcam do współpracy, a w szczególności do zgłaszania propozycji badań, w tym również takich, które mogą być oparte na rejestrze EBMT” - czytany w liście profesora.

Przypomnijmy, że wybory do władz Europejskiego Towarzystwa Przeszczepiania Szpiku i Krwi odbyły się podczas Kongresu EBMT w Walencji, 5 kwietnia br.

- EBMT to największa organizacja na świecie zajmująca się działalnością naukową, edukacyjną i organizacyjną w zakresie przeszczepiania komórek krwiotwórczych szpiku, krwi obwodowej i krwi pępowinowej. Towarzystwo aktualnie zrzesza 568 ośrodków transplantacyjnych z 55 państw i liczy ponad 4700 aktywnych członków - mówi prof. Styczyński

- Wybór na funkcję Przewodniczącego Working Party oznacza, że się jest widzianym i docenianym przez wiele ośrodków transplantacyjnych w Europie, a także poza Europą. Nazwy szefa grupy roboczej są różnie określane: przewodniczący, prezes, a w przypadku grupy pielęgniarskiej jest to prezydent - tłumaczy profesor w rozmowie z portalem hematoonkologia.pl.

Jest pierwszą osobą z Polski w ponad 30-letniej historii przeszczepiania szpiku i krwi w naszym kraju, która została wybrana do władz EBMT.

Europejskim Towarzystwem Przeszczepiania Szpiku i Krwi zarządza czteroosobowe prezydium. Obecnym prezydentem EBMT jest prof. Mohamad Mohty z Paryża. Zarząd EBMT stanowią, poza prezydium, szefowie Grup Roboczych oraz prezydent Grupy Pielęgniarskiej.

Więcej: hematoonkologia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH