Poznań: ponad 50 osób w obsadzie medycznej Strefy Kibica

Pięciu lekarzy, pielęgniarki, trzydziestu ratowników medycznych i przeszkoleni wolontariusze czuwać będą nad zdrowiem osób, bawiących się w poznańskiej Strefie Kibica.

Otwarta w piątek (8 czerwca) oficjalna Strefa Kibica UEFA Euro 2012 umiejscowiona jest w obrębie placu Wolności i Al. Marcinkowskiego. Ma 17 tys. m kw powierzchni, pomieści do 30 tys. kibiców.

Na terenie imprezy dostępne będą dwa punkty medyczne z lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, 4 medyczne zespoły wyjazdowe, a obszar patrolować będzie 10 trzyosobowych patroli pieszych z ratownikami medycznymi i wolontariuszami.

- Będziemy gotowi do udzielania pomocy we wszelkich przypadkach - zapewnia lekarz koordynator ds. medycznych Strefy Kibica Tomasz Bołdowski.

W dni, w których w Poznaniu odbywać się będą mecze do dyspozycji będą dwa zespoły wyjazdowe z lekarzem, dwie karetki z ratownikami medycznymi i karetka transportowa. W obrębie strefy utworzono też tzw. punkt krótkotwałej opieki medycznej dla osób, które nadużyły alkoholu.

- Mamy przygotowane do 15 miejsc leżących, one będą czekać na osoby, które nie wymagają leczenia szpitalnego, a raczej muszą się przespać - mowi Bołdowski. - Na pewno nie będziemy przyjmowali upojonych agresywnych, ich będziemy przekazywać policji i trafią na izbę wytrzeźwień - zastrzega.

Jak dodał, jeżeli lekarz stwierdzi, że stan upojenia alkoholowego jest na tyle ciężki, że wymaga leczenia szpitalnego, kibic trafi na oddział toksykologii jednego z poznańskich szpitali.

W dniach meczów w Poznaniu w Strefie Kibica pracować będzie 5 lekarzy, 5 pielęgniarek, 30 ratowników medycznych i 12 przeszkolonych wolontariuszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH