Czwartek, 2 października 2014 

PWX/Rynek Zdrowia | 29-06-2011 17:04

Poznań/Warszawa: kurs analgezji regionalnej Anestezjologia

Szkoła Analgezji Regionalnej zaprasza na I specjalistyczny kurs analgezji regionalnej. Zajęcia praktyczne realizowane będą w szpitalach klinicznych w Poznaniu i Warszawie. Kurs rozpocznie się 3 września i zakończony zostanie 8 października egzaminem potwierdzającym formalnie poziom nabytych umiejętności.

W programie czterotygodniowego szkolenia zajęcia teoretyczne i praktyczne obejmujące między innymi następujące zagadnienia:

1. Techniki blokad, w tym blokady układu współczulnegoo
2. Termolezja
3. Neurostymulacja USG
4. Analgezja regionalna
• w położnictwie i ginekologii,
• w pediatrii,
• w ortopedii,
• w poradni leczenia bólu,
• w chirurgii onkologicznej i chirurgii naczyń.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone będą przez zespół ekspercki: dr n. med. Marcin Rawicz - Katedra Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr hab. n. med. Michał Gaca -  kierownik Kliniki Anestezjologii w Położnictwie i Ginekologii Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr n. med. Grzegorz Kowalski - Katedra i Klinika Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, lek. med. Tomasz Reysner - Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i Pooperacyjnej, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny nr 4 Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, lek. med. Luay Al-Qadi - kierownik Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ETER Centrum Medycyny Bólu w Opolu.

W I specjalistycznym kursie analgezji regionalnej udział może wziąć do 12 lekarzy różnych specjalności. Szczegółowy program i rejestracja na: www.analgezja-regionalna.pl

Jak napisał w  zaproszeniu na szkolenie prof. dr hab. n. med. Leon Drobnik, przewodniczący Komitetu Naukowego, jego doświadczenie zarówno medyczne jak i dydaktyczne, wskazuje wyraźnie na potrzebę stworzenia w Polsce szerszego systemu specjalistycznych szkoleń dla lekarzy w dziedzinie analgezji regionalnej.“Pierwszy kurs Szkoły Analgezji Regionalnej, zrealizowany zostanie we wrześniu i październiku w Poznaniu i w Warszawie. Zespół ekspertów złożony z wybitnych lekarzy praktyków,  na co dzień zajmujących się analgezją regionalną, w ciągu kilku tygodni  przygotowywać będzie uczestników kursu do praktycznego stosowania, rzadko wykorzystywanych w Polsce metod leczenia bólu. (...)Planujemy rozwijać ten projekt edukacyjny i wiemy jak to zrobić” - przekazał prof. Leon Drobnik, kierownik Kliniki Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.
 

  • Brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ

SUBSKRYBUJ WIADOMOŚCI RYNKU ZDROWIA

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl
prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Rynek Zdrowia: polub nas na Facebooku


Rynek Zdrowia: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze


RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

NAPISZ DO NAS

Rany po oparzeniach leczą "koktajlem" z komórek macierzystych. Wyniki porównywalne z USA

W kraju śmiertelność oparzonych w ciągu ostatnich kilku lat spadła z 22 proc. do 5,2 proc. To wyniki zbliżone do osiąganych w amerykańskich klinikach marynarki wojennej, które są świetnie rozwinięte w tej dziedzinie. Uzyskują je specjaliści Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich stosując m.in. allogeniczne przeszczepy komórek macierzystych. To światowa ekstraklasa.

POLECAMY W SERWISACH