Pomorskie: CPR ma pracę dla kilkunastu operatorów numeru alarmowego Od kandydatów na operatorów oczekuje się Od kandydata oczekuje się m.in. co najmniej średniego wykształcenia oraz znajomości co najmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym. Fot. Archiwum

Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku rozpoczęło nabór na stanowiska operatora numeru alarmowego 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ogółem zostanie przyjętych 19 pracowników - 12 otrzyma etat na stałe, 7 na zastępstwo.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, do obowiązków operatorów należeć będzie przyjmowanie (także w języku obcym) i rejestrowanie w odpowiednim systemie informatycznym zgłoszeń przychodzących pod numer alarmowy 112 oraz na inne numery alarmowe oraz przekazywanie zgłoszeń dyspozytorom właściwym do zorganizowania działań lub właściwym dla danego podmiotu ratowniczego

Również odbieranie potwierdzeń przyjęcia zgłoszenia przez właściwych dyspozytorów oraz przekazywanie osobom zgłaszającym informacji o przekazaniu zgłoszenia do odpowiedniego podmiotu ratowniczego; współpraca z dyspozytorami służb: straży, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz dyżurnych centrum zarządzania kryzysowego w celu realizacji bieżących działań ratowniczych.

Od kandydata oczekuje się m.in. wykształcenia co najmniej średniego, znajomości co najmniej jednego języka obcego w stopniu komunikatywnym oraz znajomości rozporządzenia w sprawie organizacji i funkcjonowania centrów powiadamiania ratunkowego.

Więcej: www.dziennikbaltycki.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH