Podlaskie: NFZ wstrzymuje procedurę windykacji wobec hospicjum

Do podlaskiego oddziału Funduszu wpłynęło pismo od dyrektor hospicjum w Augustowie. Oddział przygotowuje ugodę, w której ustalone zostaną warunki spłaty należności jednostki wobec NFZ.

Kontrola przeprowadzona przez Podlaski OW NFZ w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie wykazała, że placówka bezpodstawnie zawyżyła rozliczenia świadczeń udzielanych w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w 2011 i 2012 r. - na łączną kwotę ponad 393 tys. zł.

W wyniku braku reakcji na ustalenia pokontrolne oraz nieskorzystanie z drogi odwoławczej przez dyrektor SP ZZOD w Augustowie, podlaski oddział Funduszu dokonał potrąceń z kontraktu. Dyrektor placówki Krystyna Wilczewska alarmowała, że w hospicjum brakuje pieniędzy na zakup żywności i leków.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, do Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w piątek (19 października) wpłynęło pismo od dyrektor placówki. Według Małgorzata Jopich z sekcji komunikacji społecznej oddziału, choć pismo nie zawiera wprost prośby o rozłożenie należności na raty, to właśnie tak NFZ to pismo potraktuje.

Podlaski NFZ jest w trakcie przygotowywania ugody, w której ustalone zostaną warunki spłaty. Umożliwi to wypłacanie w najbliższych dniach środków z kontraktu, jedynie pomniejszonych o kolejne raty. Na chwilę obecną wstrzymuje to procedurę windykacji.

Więcej: www.gazeta.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH