Podkarpackie: bakterie coli w wodzie w Sanoku i Zagórzu

W wodociągu, którym dostarczana jest woda dla mieszkańców kilku dzielnic Sanoka i Zagórza, wykryto bakterie z grupy coli i Escherichia coli. Woda nie może być używania w celach innych niż sanitarne.

Do czasu uzyskania wymaganej jakości, woda będzie poddana dezynfekcji - podano w komunikacie burmistrza Sanoka.

Skażoną wodę wykryto w ujęcia wody w Zasławiu, które dostarcza wodę do części Zagórza oraz dzielnic Posada, Zatorze i część Śródmieścia w Sanoku. Komunikat o skażeniu wody i zakazie jej spożywania znalazł się na stronie internetowej miasta i gminy Zagórz, Sanepidu w Sanoku. Ponadto urząd miasta Sanoka przygotowuje plakaty, informujące mieszkańców o problemie z wodą.

Jak poinformował we wtorek (28 lutego) Zbigniew Tarnawa z urzędu miasta i gminy Zagórz, Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej przygotowuje beczkowozy, którymi będzie dowożona woda zdatna do spożycia. W pierwszej kolejności trafi ona do placówek zbiorowego żywienia, takich jak: szkoły, przedszkola.

Rzeczniczka urzędu miasta Sanoka Agnieszka Frączek zapewniła, że harmonogram dowozów zostanie wywieszony na klatkach schodowych i na portalach internetowych.

- Staramy się zorganizować wodę pitną mieszkańcom, jednak kłopot jest z beczkowozami przystosowanymi do przewożenia wody. Jednak nie zostawimy mieszkańców samych sobie - zapewnił Tarnawa. Przypomniał także, że w niektórych dzielnicach znajdują się jeszcze na posesjach studnie, z których mieszkańcy mogą czerpać wodę. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH