PTChP otwiera plebiscyt "Oddech dla Życia" - głosują lekarze Ideą plebiscytu jest nagrodzenie lekarzy różnych specjalności, którzy wyróżniają się w swojej codziennej praktyce klinicznej i edukacyjnej. Fot. PTWP

Na stronie www.oddechdlazycia.pl można już głosować na lekarzy nominowanych w plebiscycie „Oddech dla Życia”. Do udziału w nim zachęca organizujące go Polskie Towarzystwo Chorób Płuc.

Ideą plebiscytu „Oddech dla Życia” jest nagrodzenie lekarzy różnych specjalności, którzy wyróżniają się w swojej codziennej praktyce klinicznej i edukacyjnej, zwiększając postęp w terapii i wiedzy o POChP, a także poszerzają dostęp pacjentów do innowacyjnych metod leczenia tej choroby.

Polskie Towarzystwo Chorób Płuc pragnie także wyróżnić lekarzy szczególnie zaangażowanych w podnoszenie jakości życia chorych na POChP, m.in. przez zapewnianie pacjentom troskliwej i życzliwej opieki.

- Podejmując inicjatywę plebiscytu „Oddech dla Życia” pragniemy nawiązać do tradycji naszego środowiska, które od lat 30-tych XX w. aktywnie angażuje się w działalność naukową, edukacyjną konsultacyjną - mówi 
prof. Władysław Pierzchała, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc.

Dodaje: - Dzięki plebiscytowi chcielibyśmy wyrazić uznanie dla postawy i efektów pracy lekarzy specjalizujących się w leczeniu schorzeń pulmonologicznych. Tegoroczną edycję dedykujemy specjalistom, którzy mają szczególne osiągnięcia w opiece nad pacjentami, leczeniu i edukacji związanej z POChP. Serdecznie zachęcam do oddawania głosów w plebiscycie.

Plebiscyt „Oddech dla Życia” zainaugurowano 18 listopada 2015 r., w Światowym Dniu POChP. Od tego czasu reprezentanci Oddziałów Regionalnych Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc typowali kandydatów w trzech kategoriach:

1. Opieka nad pacjentami z POChP, uwzględniająca szczególne zaangażowanie w dążenie do podnoszenia jakości życia chorych;

2. Działalność dydaktyczna na rzecz środowiska medycznego w obszarze POChP; 

3.  Wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze POChP.

Wśród nominowanych w plebiscycie „Oddech dla Życia” znajdują się zarówno uznane autorytety w dziedzinie pulmonologii, jak i lekarze młodszego pokolenia. Są to: prof. Ewa Jassem, prof. Ryszarda Chazan, dr Iwona Damps-Konstańska, dr Beata Chmielowicz-Frontczak, dr Jerzy Pawluk, dr Antoni Kisło, dr Michał Bednarek i dr Piotr Dąbrowiecki.

Od 29 marca 2016 r. na stronie www.oddechdlazycia.pl można zapoznać się z dokonaniami nominowanych i poprzeć wybranych specjalistów. Głosować mogą wyłącznie lekarze, wykonujący zawód na terenie Polski. W każdej kategorii wolno poprzeć jednego kandydata dziennie.

Głosy można oddawać codziennie do 26 kwietnia 2016 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w maju 2016 r., podczas uroczystej gali w ramach XXXIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc, który odbędzie się w dniach 7-10 maja 2016 r. w Wiśle.

Mecenasem plebiscytu „Oddech dla Życia” jest Boehringer Ingelheim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH