POZ: 3 lata na ukończenie kursu z medycyny rodzinnej

Nowe przepisy rozszerzają możliwości udzielania świadczeń zdrowotnych w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) przez lekarzy ze specjalizacją I stopnia z medycyny ogólnej, jak również ze specjalizacją I lub II stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych lub pediatrii.

Znowelizowane przepisy ustawy z 21 marca 2014 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (weszły w życie 15 czerwca 2014 r.) przewidują, że w ciągu 3 lat od rozpoczęcia udzielania świadczeń w POZ lekarze ci będą musieli ukończyć kurs z medycyny rodzinnej, organizowany przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Nowelizacja ma też ułatwić dostęp do lekarzy specjalistów dla dzieci do 1. roku życia w przypadku stwierdzenia u nich nieprawidłowego wyniku badań przesiewowych, mających na celu wykrycie wad wrodzonych. W takich sytuacjach dziecko będzie kierowane od razu do lekarza specjalisty, bez wystawiania przez lekarza POZ skierowania do poradni specjalistycznej.

Więcej: www.inforrb.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH