PCK: ratownikom brakuje środków opatrunkowych

PCK uruchomił grupy ratownictwa medycznego. Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki pracują bez przerwy. Brakuje im głównie środków opatrunkowych.

Tak jest – na przykład – w Polowym Punkcie Medycznym w Sandomierzu. Stacjonują tam wolontariusze PCK z tzw. grup ratownictwa medycznego z Sandomierza, ze Starachowic i Ostrowca. Do tej pory w punkcie polowym w Sandomierzu wolontariusze udzielili pomocy 300 poszkodowanym w wyniku powodzi.

O pomoc dla wolontariuszy zaapelował Zarząd Okręgowy PCK w Kielcach. Ratownicy czekają na bandaże elastyczne, plastry, gazy, kompresy, środki dezynfekujące do rąk, rękawiczki sterylne.

Jak informuje PCK, na terenie wszystkich zarządów okręgowych w gotowości do podjęcia działań pozostaje 20 grup ratownictwa (blisko 500 osób) przygotowanych do:
• wsparcia działań ewakuacji ludności,
• udzielania pomocy medycznej,
• prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych wspólnie z Państwową Strażą Pożarną i wojskiem.

Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK „Żary” pozostaje w dyspozycji do wsparcia działań specjalistycznych (psy poszukiwawczo-ratownicze, płetwonurkowie, ratownicy) na terenie województwa lubuskiego lub dolnośląskiego. Jednostka w Gorzowie Wielkopolskim może być także natychmiast zaangażowana do działań przeciwpowodziowych.

Z kolei Grupy Ratownictwa PCK „Bydgoszcz” oraz „Toruń” przygotowują się do ewentualnych działań ratunkowych na wypadek powodzi. Ratownicy mogą udzielać pomocy poszkodowanym w polowym punkcie medycznym w Bydgoszczy lub w innym wyznaczonym miejscu.

Także Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK „Gdańsk”, która pozostaje w dyspozycji Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa i wojewody pomorskiego, gotowa jest w każdej chwili do prowadzenia specjalistycznych działań ratunkowych na wodzie lub udzielania pomocy humanitarnej z powietrza.

Ratownicy z Olsztyna i Koszalina mogą wesprzeć działania ratunkowe w województwach zachodniopomorskim lub pomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH