Ozdabiają pisanki na rzecz Hospicjum Cordis

Dochód ze sprzedaży 14 tys. pisanek zasili Hospicjum Cordis w Mysłowicach. Ozdobione przez wolontariuszy jajka są sprzedawane przed Wielkanocą przed kościołami w regionie.

Tak dużą liczbę pisanek Hospicjum Cordis mogło przygotować dzięki ofiarodawcom, którzy podarowali jajka oraz osobom, które brały udział w ich malowaniu. Są to przyjaciele placówki, wolontariusze, rodziny, które straciły bliskich i sami chorzy. Z pomocą przyszli uczniowie kilkunastu szkół.

Pierwsze kwesty zorganizowano już w Niedzielę Palmową. Hospicjum można też wesprzeć w czasie Triduum Paschalnego przed kościołami m.in. w Mysłowicach, Lędzinach, Świętochłowicach, Katowicach i Imielinie.

Dochód ze sprzedaży pisanek zostanie przeznaczony na trwającą właśnie budowę nowego domu hospicyjnego w przejętym w ubiegłym roku poszpitalnym budynku w Katowicach-Janowie. Dotychczas udało się zakończyć prace w jednym z segmentów. Przedstawiciele placówki liczą, że dzięki darczyńcom całą budowę uda się ukończyć za rok-dwa.

Akcja sprzedaży swoistych cegiełek w postaci jajek wielkanocnych na rzecz placówki jest organizowana po raz szósty. Podczas pierwszej pomalowanych zostało 3 tys. jaj. Przed rokiem przygotowano już 12 tys. pisanek.

Osoby zaangażowane w działalność Hospicjum Cordis sprawują opiekę w domach chorych od 1990 roku. Od 1994 roku Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis uruchomiło pierwszy w Polsce południowej oddział stacjonarny dla chorych umierających z powodu choroby nowotworowej. Celem zespołu terapeutycznego hospicjum jest udzielenie chorym umierającym i ich rodzinom wszechstronnej, specjalistycznej opieki.

W skład placówki wchodzi m.in. hospicjum domowe dla dorosłych i dzieci, hospicjum stacjonarne oraz poradnia opieki hospicyjnej i walki z bólem nowotworowym. Na oddziałach stacjonarnych jest w tej chwili troje dzieci i 13 dorosłych. Hospicjum pomaga też 60 dorosłym i 20 dzieciom w ramach opieki domowej i poprzez poradnię.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH