Opolskie: strzeleckie karetki w Krapkowicach to problem?

Jeden rejon ratownictwa medycznego obejmuje dwa powiaty. Zmiany nastąpiły od 1 lipca. Konkurs na usługi związane z ratownictwem medycznym w połączonym rejonie strzelecko-krapkowickim wygrał Szpital Powiatowy im. Prałata J.Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich.

Oznacza to, że do chorych jeździć będą strzeleckie karetki, ale w każdym powiecie są punkty ich stacjonowania - na terenie powiatu krapkowickiego w Krapkowicach i Zdzieszowicach.

Zmiany na lepsze odczuwają jednak tylko Strzelczanie, którzy od tego miesiąca mają do dyspozycji zmodernizowany i powiększony Szpitalny Oddział Ratunkowy. Sam sprzęt do niego kosztował 1,7 mln zł. Ponad połowa pieniędzy na inwestycje i zakupy pochodzi z dotacji UE, dzięki czemu powstały m.in. sala wstępna intensywnej terapii, sala ruscytacyjno-zabiegowa, kupiono aparat rtg - pisze Nowa Trybuna Opolska.

Krapkowice natomiast nie mają oddziału SOR, a dodatkowo pojawiły się problemy z punktami stacjonowania karetek. Jak donosi gazeta, między właścicielką lokalu a szpitalem trwa konflikt. Właścicielka bowiem żąda, by ratownicy natychmiast lokal opuścili, na co nie zgadza się dyrektor placówki.

Według gazety, kontrowersyjna jest również lokalizacja punktu stacjonowania karetki w Zdzieszowicach. Przeniesiono go z przychodni do dawnego sklepu z odzieżą używaną. Starostwo w Krapkowicach nie wydało zezwolenia na zmianę użytkowania lokalu z uwagi na sprzeczność z planem zagospodarowania przestrzennego zaś wojewoda sprzeciw odrzucił.

Więcej: http://www.nto.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH