Opolskie: nabór wniosków o dofinansowanie programów zdrowotnych Program zakłada m.in. możliwość dofinansowania opieki neonatologicznej. Fot. archiwum

W piątek (21 października) rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie projektów programu „Opolskie dla Rodziny”. Program ma na celu poprawę zdrowia 
i jakości życia matek i dzieci poprzez ułatwienie im dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych.

Jednym z priorytetów programu jest zwiększenie skuteczności zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, stanowiącym dla najmłodszych dzieci największe zagrożenie - projekt zakłada ochronę maluchów przed pneumokokami, które są przyczyną takich chorób jak posocznica i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

O dofinansowanie mogą starać się: podmioty działające w obszarze pomocy i integracji społecznej, publiczne i prywatne podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia, podmioty ekonomii społecznej, organizacje pozarządowe z całego województwa opolskiego.

Program „Opolskie dla rodziny” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego (RPO WO) na lata 2014-2020. Instytucją zarządzającą programem jest Zarząd Województwa Opolskiego.

Projekt zakłada możliwość zdobycia dofinansowania na: szczepienia przeciwko pneumokokom dzieci do drugiego roku życia; opiekę neonatologiczną; zwiększenie bezpieczeństwa porodu oraz opiekę poporodową w celu ułatwienia matce szybszej rehabilitacji poporodowej oraz zwiększenia jakości życia dziecka.

Możliwe jest również zdobycie dofinansowania na diagnostykę i leczenie chorób rozwojowych niemowląt i dzieci; wczesne wykrywanie wad rozwojowych, rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami, stworzenie szkół opieki nad matką
 i dzieckiem, promocję zdrowia i edukacji zdrowotnej, a także podnoszenie kompetencji 
i kwalifikacji personelu zdrowotnego.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi prawie 33 mln zł, w tym: 29,7 mln zł pochodzi z EFS, a 3,3 mln zł - z budżetu państwa. Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu to 94,5 proc. Czas realizacji działań w ramach programu to lata 2016-2020.

Nabór potrwa tylko do 28 października br. Szczegółowe informacje na temat programu oraz zasad i warunków przystąpienia dostępne są na stronie Serwisu Regionalnego Programu Województwa Opolskiego.

Projekt zakłada otwartą rekrutację do programu. Termin rozstrzygnięcia konkursu przewidziany jest na marzec 2017.

Dodatkowych informacji dotyczących zasad przystąpienia do programu udziela: Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Opolu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH