Olsztyn: w szpitalu pulmonologicznym otwarto centrum konferencyjne

Przy Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie powstało Multimedialne Centrum Konferencyjne. Otwarciu jednostki towarzyszyła konferencja w ramach projektu ''Zdrowe płuca dla wszystkich''.

Centrum zostało wyposażone w nowoczesny system audiowizualny, wysokiej jakości nagłośnienie, system tłumaczeń językowych, system dystrybucji i transmisji sygnałów audio-wideo, sterowania oświetleniem, roletami i sprzętem multimedialnym.

Klimatyzowana sala pomieści 50 osób w ustawieniu kinowym. System, który został zainstalowany w sali umożliwia prowadzenie konferencji, wykładów i seminariów z wykorzystaniem nowoczesnych, jak i tradycyjnych metod przekazu.

W Centrum istnieje możliwość prezentacji filmów i innych materiałów multimedialnych. System tłumaczeń symultanicznych pozwala na prowadzenie szkoleń i konferencji przy udziale gości z zagranicy. Sala wyposażona została w system do prowadzenia wideokonferencji, wysokiej jakości projektor, ekran, tablicę interaktywną. MCK posiada zaplecze socjalne, szatnię, toalety.

Uroczystym otwarciem Multimedialnego Centrum Konferencyjnego przy olsztyńskim szpitalu rozpoczęła się dwudniowa (15-16 kwietnia) międzynarodowa konferencja w ramach projektu ''Zdrowe płuca dla wszystkich'', realizowanego przez Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie oraz Szpital Miejski nr 3 w Kaliningradzie.

W konferencji wzięło udział ok. 50 osób, m.in. dyrekcja i pracownicy obu placówek - partnerów projektowych, przedstawiciele władz, eksperci w dziedzinie pulmonologii, przedstawiciele środowisk naukowych.

Celem spotkania było m.in. podjęcie tematyki związanej z profilaktyką i zapobieganiem szerzeniu się chorób układu oddechowego, w tym gruźlicy, przekazanie najlepszych doświadczeń polskich i rosyjskich partnerom po obu stronach granicy.

Projekt, który trwał dwadzieścia dwa miesiące miał na celu aktywną wymianę wiedzy i doświadczeń w diagnozowaniu i leczeniu gruźlicy oraz innych chorób układu oddechowego.

W ramach projektu szpital z Olsztyna zakupił specjalistyczny sprzęt medyczny, wyremontował i wyposażył salę multimedialną, natomiast w szpitalu w Kaliningradzie powstało nowoczesne laboratorium diagnostyczne, a gabinety lekarskie wyposażone zostały w nowoczesny sprzęt elektroniczny.

Projekt obejmował również staże lekarzy i laborantów w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie, wizyty studyjne po obu stronach granicy, konferencje międzynarodowe. Ogólny koszt projektu to ok. 4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH