Olesno: szpital odwoła się do sądu administracyjnego

Skarga Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oleśnie na wyniki konkursu na ratownictwo medyczne został odrzucona przez NFZ. Lecznica będzie się teraz odwoływać do sądu administracyjnego.

Jak podaje Radio Opole, 26 października kancelaria zatrudniona przez szpital ma wysłać odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sprawa dotyczy przegranego przez oleską lecznicę konkursu na pomoc doraźną i transport sanitarny w powiatach oleskim i kluczborskim.

Wygrała go, w opinii szpitala niesłusznie, prywatna firma. ZOZ w Oleśnie zareagował skargą do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Wskazywał w niej na rzekome nieprawidłowości przy organizacji konkursu, jednak Fundusz skargę odrzucił.

Andrzej Prochota, dyrektor szpitala, nie zgadza się z argumentacją przedstawioną przez prezesa NFZ. Wskazuje, że czynnikiem decydującym o wyniku było przyznanie dodatkowej punktacji ofercie NZOZ Falck Medycyna Region Opolski, w związku z dysponowaniem przez tego oferenta certyfikatem ISO w zakresie usług medycznych ratownictwa medycznego. Jak podaje Prochota, zarządzana przez niego placówka ma trzy takie karetki.

W rozmowie z Rynkiem Zdrowia dyrektor Prochota, podkreśla też, że szpital w Oleśnie podpisał umowę na budowę lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, zaś wcześniej lecznica, korzystając z unijnej dotacji w wysokości 700 tys. zł, kupiła dwie karetki.

- Z jednej strony Ministerstwo Zdrowia buduje lądowiska, zachęca do korzystania z unijnych dotacji na zakup sprzętu, a z drugiej strony dopuszcza do tego, że aktualny dysponent tych środków może na trzy lata stracić kontrakt na realizację związanych z nim świadczeń - wskazywał dyrektor oleskiego szpitala.

Więcej: www.radio.opole.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH