Ogólnopolskie Centrum Medyczne  laureatem nagrody Dobroczyńca Roku 2016

Na ogłoszenie wyników finału konkursu Dobroczyńca Roku 2016 z niecierpliwością oczekiwało 14 firm, które w ciągu minionych miesięcy udzielały się społecznie z największym zaangażowaniem.

Wśród nich, w kategorii projekt społeczny znalazło się Ogólnopolskie Centrum Medyczne, marka popierana przez samorządy lokalne, znane postaci medialne (m.in. Izabelę Trojanowską Halinę Skoczyńską, Ewę Kuklińską, Karola Strasburgera, Andrzeja Suprona i Ryszarda Rembiszewskiego) oraz szerokie grono zwolenników zdrowego stylu życia. Zaszczyt otrzymania tytułu Dobroczyńcy Roku również przypadł Ogólnopolskiemu Centrum Medycznemu, co dla firmy oznacza jeszcze większą motywację, chęć rozwoju i wdrażania nowych inicjatyw.

Od samego początku istnienia OCM wyróżniało się na tle konkurencji innowacyjnymi, dogodnymi dla Pacjentów projektami świadczenia usług, jak również czynnym udziałem w bezpłatnym promowaniu profilaktyki zdrowia oraz wspomaganiu fundacji i organizacji. Najbardziej istotne sukcesy udało się osiągnąć przy współpracy z organizacjami Dzień Dla Życia oraz Mimo Wszystko Anny Dymnej. W związku z tym, iż Ogólnopolskie Centrum Medyczne jest oficjalnym partnerem strategicznym pierwszej z wymienionych instytucji, udział firmy w działaniach inicjowanych przez Dzień Dla Życia polega na olbrzymiej aktywności w większości podejmowanych przez Fundację akcji.

Wspólne kroki ku charytatywnym ideom zostały zainaugurowane w maju 2015 roku przed Ogólnopolskim Zlotem Krwiodawców na Stadionie Narodowym w Warszawie. OCM, chcąc wspierać tych młodych, wykazujących olbrzymie zaangażowanie ludzi postanowiło wspomóc niniejsze wydarzenie środkami finansowym, a także kapitałem ludzkim, wcielając swych pracowników w rolę wolontariuszy. Także przy remoncie pierwszej siedziby organizacji Dzień Dla Życia, OCM z chęcią wniosło swój wkład finansowy i udzieliło przydatnych wskazówek merytorycznych, dzięki czemu prace modernizacyjne przebiegły sprawnie, kończąc się pozytywnym finałem.

Współdziałanie OCM z Fundacją nabrało charakteru długofalowego, co zaowocowało m.in. sukcesywnie sfinalizowaną imprezą mikołajkową, połączoną z akcją krwiodawstwa, która odbyła się w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka. Udało się wtedy pobić rekord Polski w ilości oddanej krwi podczas jednorazowej akcji, a tym samym udzielić pomocy znacznej liczbie potrzebujących transfuzji. Podopiecznym popularnej organizacji użytku publicznego Mimo Wszystko OCM pomaga zaś poprzez udostępnianie jej podopiecznym bezpłatnych świadczeń w pełnym zakresie, w każdej ze swych placówek. Dla osób niepełnosprawnych bądź cierpiących na poważne schorzenia przewlekłe jest to naprawdę wielka szansa.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH