O 30. latach polskiej alergologii przed XI Międzynarodowym Kongresem PTA

W ciągu minionych 30 lat dokonał się wielki przełom w rozumieniu mechanizmów oraz w leczeniu i diagnostyce chorób alergicznych. Będą o nim rozmawiać uczestnicy XI Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA), zaplanowanego w dniach 12-15 września w Ossie k/Rawy Mazowieckiej.

W programie XI Międzynarodowego Kongresu PTA przewidziano plenarne sesje tematyczne, warsztaty alergologiczne, szkolenia oraz sesje oparte na dyskusji naukowej. Eksperci podsumują swój dorobek i wytyczą kierunki rozwoju specjalności alergologicznej w Polsce.

Jak podkreśla prezydent kongresu prof. Bolesław Samoliński, przez 30 lat działalności PTA zdecydowanie wzrosła w Polsce liczba specjalistów-alergologów, zwiększyła się liczba i skuteczność leków antyalergicznych, a nowe metody terapii pozwalają chorym osiągnąć większy komfort życia z alergią.

Jego zdaniem XI kongres to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na fakt, że PTA jest członkiem Światowej Organizacji Alergii, Europejskiej Akademii Alergii i Immunologii Klinicznej, uczestniczy również w pracach agend tych organizacji. Współpracuje także ze Światową Organizacją Zdrowia i jest członkiem-założycielem Global Alliance against Respiratory Diseases (GARD).

- Polska stała się europejskim i światowym centrum polityki zdrowotnej w zakresie alergii i astmy. To wszystko dzięki pokoleniom alergologów od 30 lat codziennie rozwiązujących problemy pacjentów, organizacji środowiska specjalistycznego i nauki -  ocenia prof. Samoliński.

Więcej: www. naukawpolsce.pap.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH