Nowy Sącz: szansa na modernizację lądowiska

Modernizację lądowiska dla helikopterów planuje Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu.

Powodzenie przedsięwzięcia uzależnione jest od akceptacji wniosku o dofinansowanie przedsięwzięcia z funduszy unijnych. O wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko szpital zabiegać będzie w kwietniu, kiedy to upływa termin składania wniosków.

Przygotowany projekt zakłada, że przebudowę istniejącego już lądowiska, które jest usytuowane przy Bulwarach Narwiku. Obecnie nie spełnia ono standardów dla tego typu obiektów. Modernizacja polegałaby na wyposażeniu lądowiska w nową nawierzchnię, oświetlenie i zainstalowanie monitoringu.

Planowane jest też oznakowanie terenu, odwodnienie i budowa drogi dojazdowej do lądowiska ułatwiającej poruszanie się karetkom pogotowia ratunkowego. Odpowiednie wyposażenie obiektu pozwoli na bezpieczne lądowanie i start, a ogrodzenie terenu zapewni bezpieczeństwo jego użytkowania.

Koszt modernizacji obliczony jest na 2,5 mln zł. Planowany okres realizacji przedsięwzięcia to niespełna dwa lata.

Szpital Specjalistyczny w Nowym Sączu wpisany jest na listę ośmiu szpitali w woj. małoposkim, do których należy kierować niezwłocznie pacjentów ze stwierdzonym zawałem mięśnia sercowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH